ПОШУК РОБОТИ

З чого почати пошук роботи

Почнемо з того, як знайти роботу таку, яку ви хочете отримати.
Для початку, сформулюйте і формалізуйте на папері дуже чіткі критерії того, що ви хочете (так вам буде простіше відрізнити «вашу» роботу від «не вашої») і найважливіше - буде зроблено запит ваших очікувань. Критерії можуть бути наступні: сфера діяльності компанії, чисельність персоналу, місце розташування, рівень з/п (рекомендую вказувати мінімальну суму, на яку ви готові погодитися), функціональні обовязки і т. д. Чим докладніше, тим краще. Написали, відклали листочок і приступаємо до наступного етапу.
Розміщення резюме

Спочатку розміщуємо на всіх відомих сайтах з пошуку роботи. Потім, потрібно розіслати його в якомога більшу кількість рекрутингових агентств, обов'язково з супровідним листом, в якому ви вказуєте, яка робота вас конкретно цікавить (дивимося листочок, який написали). Радимо вказати рівень зарплатних очікувань - це допоможе менеджерам рекрутингового агентства зорієнтуватися в тих вакансій, які можуть бути вам цікаві й заощадити ваш і свій час.
Моніторинг нових вакансій

Наступний етап, який можна робити паралельно - це щоденний моніторинг нових вакансій. Для цього ви робите адресну розсилку резюме, або відразу з сайту, або використовуючи особисту пошту. Радимо продзвонювали по кожній вакансії, на яку ви вислали своє резюме і з'ясовувати зацікавленість у вас у роботодавця. Буває, що менеджери з персоналу пропускають резюме, або, за якоїсь причини відкладають його в резерв. Ваш дзвінок як раз може все прояснити. До того ж, HR-и люблять активних кандидатів. Так будьте активні!

До цих пір в резюме можна зустріти фразу - КА(Кадрові Агенства) не турбувати! А чому? Хіба в них не буває цікавих вакансій? Аж ніяк ... З агентствами зазвичай співпрацюють компанії, які вже вийшли на певний фінансовий рівень (їхні послуги коштують недешево) і, як правило, досить великі. Хіба вони вам не цікаві?

Якщо ви побоюєтеся даремно витратити свій час, дарма лякають. Менеджеру КА теж не цікаво витрачати свій на зустрічі з невідповідними кандидатами. І якщо вас запросили - ура! - Вами зацікавилися як професіоналом.

Моніторинг оголошень газет
Радимо також продивлятися оголошення в газетах в рубриці «Пропоную роботу», або у друкованому, або ж в електронному вигляді.

Як знайти роботу. Проходження співбесіди

Є ще дуже важливий момент, який необхідно зрозуміти - у вас вже є робота. Можливо, її навіть більше, ніж будь-коли. Ваша робота зараз полягає в спілкуванні. Постійному, інтенсивному і системному. Ось до чого треба прагнути і що ставити собі за мету! Не пошук роботи як такої, а спілкування з якомога більшою кількістю потенційних роботодавців. Не відмовляйтеся ні від однієї зустрічі! Забудьте про свій листочок, він є лише критерієм згоди на роботу, але не на зустріч.

Перш за все, звісно, слід поділити компанії, до яких ви плануєте піти чи є уже запрошені на співбесіду, на 2 умовні групи: ті, які дуже вам підходять за вашими критеріями та ви дуже зацікавлені успішно пройти співбесіду, та ті, які не дуже відповідають цим критеріям, проте …«можна сходити просто так».
Тепер детальніше про другу групу. Йдіть на співбесіду по вакансії навіть зі свідомо низькою для вас зарплатою - її можуть підняти, поспілкувавшись з вами. Йдіть на співбесіду в компанію, яка знаходиться в трьох годинах їзди від вашого будинку - у неї може виявитися кілька офісів. Ідіть в компанію з нецікавою для вас сферою діяльності і функціоналом. Не з'ясовуйте подробиці по телефону - йдіть на зустріч. Головне для вас - відпрацювати навички проходження інтерв'ю. А для цього необхідна велика кількість співбесід, яке рано чи пізно перетвориться на якість.

І чим менш цікава для вас компанія, тим більше шансів, що у вас все вийде, тому що ви не нервуєте (все одно вам там не працювати, яка різниця, що вони про вас подумають), ведете себе природно і невимушено. А це найкраще, що ви можете зробити в даній ситуації.

І навіть якщо у вас за плечима сотні співбесід, не відмовляйтеся від пропозиції приїхати поспілкуватися в непривабливу для вас компанію, на нецікаву позицію, з невеликою зарплатою - там може статися що завгодно ... У власника може виявитися їх декілька з різними напрямками діяльності. Керівник, який проводить співбесіду, може піти на інше місце роботи і запросити вас з собою (відомі такі випадки). Вам можуть абсолютно несподівано запропонувати іншу посаду і навіть сформулювати її під вас (і таких випадків багато).

Загалом, ми спрямовуємо вас на спілкування, спілкування і ще раз спілкування. Будьте максимально відкриті і доброзичливі. Проявляйте живий інтерес до компанії, до якої ви прийшли. Задавайте уточнюючі питання, уважно слухайте і давайте співрозмовнику зрозуміти, що вам цікаво те, що він розповідає. Люди люблять розповідати про себе. Більшість з нас любить розповідати про себе. Правда не всім, а тільки тим, хто вміє правильно слухати. Так станьте тим самим слухачем!

Крім того, що ви отримаєте інформацію про компанію, де вам, можливо, доведеться працювати, ви завоюєте симпатії вашого візаві, збільшивши тим самим свої шанси на отримання посади. Хіба ви не любите перемагати? Почніть з малих і майже нічого не значить для вас перемог. Можете розглядати це як підготовку до «головному» бою. У будь-якому випадку, ви отримаєте гарні навички: навички ведення переговорів, навик слухання і навички самопрезентації. І підете у гарному настрої, задоволені собою, до того ж, залишивши про себе приємне враження. Це чи не головний результат спілкування?

Ще важливо зробити акцент на наступному: не варто чіплятися за привабливе і навіть дуже привабливе для вас місце. Спілкуйтеся в звичайному режимі і не дозволяйте собі «тремтіти» від бажання отримати цю роботу. На етапі співбесіди неможливо побачити і зрозуміти всіх нюансів компанії. І навіть якщо доля піде у вас на повідку і задовольнить ваше пристрасне бажання, зовсім не факт, що через місяць на новому місці ви будете так само задоволені, як і в перший день.

Тому якщо і далі задаєтеся питанням як знайти роботу, то надайте роботі можливість самій знайти вас. І коли Вона з'явиться, ви обов'язково її відчуєте, побачите, почуєте ... навіть не сумнівайтеся! А якщо все ж таки сумніваєтеся - почитайте свій листочок. Схоже? Що ж, ми вас вітаємо і успіхів вам на новому місці!   

(за матеріалами  http://how-to-do.org)